Jdi na obsah Jdi na menu
 


Českobudějovický deník 7. 10. 2008

7. 10. 2008

HASIČI DOBĚHLI DO CÍLE VELKÉ CENY

Českobudějovicko/ Velká cena okresu České Budějovice v požárním sportu už zná své vítěze. V ženské kategorii si pro zlato doběhl tým, který v Křenovicích dokonce hasičskou tradici po patnácti letech.

V mužích odstartovalo při různých závodech celkem 148 družstev, v ženách 115 a v mladších a starčích žácích to bylo dohromady 162 družstev. Zdolávali sprintem podle kategorie 90 m, 70 m a 35 m dlouhou trať s nezbytným přesným zamířením proudu vody do terče. ,, V mužích a ženách je povinnost účastnit se minimálně šesti soutěží z jedenácti," uvedla včera k systému hodnocení Dana Šuldová z Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka.

    

                                           STÁLICE

Mezi muži kraloval Sedlec. ,, Byl víceméně nepřekonatelný," poznamenala Šuldová na adresu týmu, který se umisťuje tradičně v popředí celkového hodnocení. Podobně jako druhý Rudolfov. Třetí byly letos Křenovice.

Křenovice si ovšem mimořádný úspěch připsaly v kategorii žen, kterou vyhrály před Slavošovicemi a Malešicemi.

,, Budeme oslavovat. Máme tradiční dohasnou. Pozveme kamarády z okolí," zmínil k poslednímu požárnímu útoku, který naplánovali na sobotu, velitel křenovských hasičů Miroslav Svoboda.

Loni přitom tamní ženy ani ve velké ceně nestartovaly. Družstvo se v roce 2007 utvořilo po patnáctileté odmlce a teprve rozjíždělo svou činnost. Letos už se křenovické ženy ukázaly v soutěži jako nejlepší.

Vedle velké ceny se koná řada jednorázových akcí, například unikátní noční soutěž v Mydlovarech nebo akce Bukovské setkání, kde letos byly jen ženy jako rozhodčí. Dobrovolní hasiči bojují i v postupové soutěži v rámci republiky nebo v Jihočeské lize, která je v požárním útoku, ale s upravenými pravidly. ,, Pro děti pořádáme také Českobudějovický dvoboj a celoroční Plamen," zmínila Šuldová. První letošní akcí v rámci Plamenu bude 25. října soutěž v Hosíně.